Jaké používáme druhy nití?

Viskózové

Kvalitní vyšívací nitě 100% viskóza renomovaného výrobce Marathon. Viskózová nit je měkká, ideálně se přizpůsobuje vyšívanému materiálu a dokáže tudíž generovat nejkvalitnější výšivku. Je i šetrná k vyšívacímu stroji, tzn. životnost chapače, vodičů nití i odstřihových mechanismů. Námi dodávané vyšívací nitě v provedení 100 % viskóza lze prát při teplotách 95 stupňů celsia bez problému v klasických pracích prostředcích, neobsahujících optická zjasňovací činidla na bázi chlóru. Nevýhodou viskózové nitě je problém při praní v pracích prostředcích obsahujících chemická bělidla na bázi chloru (SAVO), kdy nit může změnit odstín. Nečiní však problémy při žehlení, snáší vysoké teploty.

Polyesterové

Kvalitní vyšívací nitě 100% polyester renomovaného výrobce Marathon. Viskózová nit je pevnější než nit viskózová, je však i tvrdší a výšivka nevypadá tak pěkně, jako u nitě viskózové. Výhodou polyesteru je však vyšší odolnost na UV záření a možnost použití optických zjasňovacích činidel na bázi chlóru. Polyester tak umožňuje praní v pracích prostředcích obsahujících chemická bělidla na bázi chloru (například SAVO).

Fosforeskující

Fosforeskující nitě japonského výrobce Angelking. Speciální vyšívací nitě s fosforeskujícím efektem. Nitě absorbují světlo a v přítmí září. Nitě jsou vhodné pro doplnění zajímavých efektů výšivkám na libovolný materiál a mohou sloužit i jako jednoduchý základní bezpečnostní prvek.

EL-1 smetanová

EL-3  světle růžová

EL-13 světle modrá

Výšivky fosforeskující nití září zelenkavě.

3D výšivka na Snapback kšiltovku

Výšivky fosforeskující nití září zelenkavě.

Melírované:

Kvalitní vyšívací nitě 100% viskóza renomovaného výrobce Marathon. Melírované nitě jsou vhodné pro vyšívání se zvláštními efekty.

Metalizované

Metalizované vyšívací nitě jsou nitě s polyesterovým jádrem a kovovým povrchem. Používáme metalizované nitě japonské výroby značky Angelking a Marathon.

Angelking Silver 1

Angelking Gold 2

Marathon 3011

Jaké vyšívací písmo/font je možné využít pro text?

Pro zpracování výšivky textu si můžete navrhnou vlastní grafiku nebo si vybrat z již existujících vyšívacích fontů.

Při výběru již existujících vyšívacích fontů je příprava vyšívacího programu méně časově náročná a snižují se náklady na celou zakázku.

Využíváme profesionální vyšívací stroj Tajima. 

Jaké jsou dostupné barvy nití?

Vyšívací nitě Marathon 100% viskóza.

Jsou vyráběny jsou vyrobeny z viskózového hedvábí a výrobce zásadně při výrobě těchto vyšívacích nití nepoužívá zakázané barvivo, nebo karciogeny. Tyto vyšívací nitě mají vysokou pevnost v tahu. Maximální teplota praní pro viskózové vyšívací nitě je 50-60°C. Vyšívací nitě také vyhovují normám s hygienickými a zdravotními předpisy. Mají velkou odolnost proti přetržení a zachovávají vysoký lesk po dlouhou dobu používání.

Marathon viskoza

Otevřít na nové záložce?

Vyšívací nitě DURAK 100% polyester.

Nitě určené pro strojní vyšívání, jsou vyrobené z kvalitního lesklého polyesteru hedvábí. Mají velmi vysokou lesklost blížící se nitím viskózovým, ale navíc mají vysokou pevnost v tahu, odolnost proti světlu – stálou barevnou trvanlivost, odolávají vysokým teplotám a jsou odolné chemickému čištění.

Otevřít na nové záložce?

Jak změřím velikost hlavy?velikost

  • Obvod hlavy měřte pomocí krejčovského metru přibližně v místě, kde bude čepice/kšiltovka sedět (asi 2,5 cm nad obočím).
  • Kšiltovky i čepice jsou velmi přizpůsobivé, berte tedy tyto velikosti spíše orientačně.
měření obvodu hlavy
Velikost dle obvodu Obvod hlavy Velikosti UK Velikosti US Přibližný věk
46-48 46-48 cm OSFB 0-2 roky
48-50 48-50 cm OSFT 2-6 let
51-54 52-54 cm OSFC XS 6-12 let
54-56 54-56 cm OSFY S 12-15 let
56-58 56-58 cm OSFW M dospělí – ženy
58-60 58-60 cm OSFM L dospělí – muži
60-62 60-62 cm OSFL XL největší velikost
Jednotná dětská 46-54 cm NS Děti
Jednotná unisex 54-62 cm NS Dospělí

velikosti oblíbených kšiltovek FLEXFIT

felxfit
velikost flexfit

Jaké je cena programu v případě opakované objednávky?opakovana

Cena za zhotovení vyšívacího programu se účtuje pouze jednou. Program je u nás archivován. Kalkulaci provádíme zdarma po dodání všech podkladů.