Časté dotazy

VÝŠIVKA NA MÍRU


JAKÁ JE CENA VÝŠIVKY?

Cena se stanovuje každému zákazníkovi zvlášť dle jeho požadavků. Kalkuluje se na základě složitosti, velikosti a počtu kusů.

JAKÁ JE CENA VYŠÍVACÍHO PROGRAMU?

Cena vyšívacího programu se může lišit dle složitosti od 200,- do 1500,- Kč s DPH dle kvality dodaných předloh v případě kusové výroby. U zakázek od 10 ks tento program neúčtujeme.

CO POTŘEBUJEME KE KALKULACI CENY?

V případě vlastní grafiky pro rychlou a bezproblémovou výrobu si můžete připravit podklady podle pokynů uvedených zde.

Pro kalkulaci je ideální dodat následující informace:

 • grafickou předlohu
 • rozměry
 • představa o barevnosti (fotografie, příkladový obrázek, barvy nití)
 • cílový počet kusů
 • v případě výšivky její umístnění na textil
 • druh materiálu (tričko, mikiny, bunda, kšiltovka)
 • požadovaný termín dodání

 

JAKÁ JE CENA PROGRAMU V PŘÍPADĚ OPAKOVANÉ OBJEDNÁVKY?

Cena za zhotovení vyšívacího programu se účtuje pouze jednou. Program je u nás archivován. Kalkulaci provádíme zdarma po dodání všech podkladů.

 • v případě výšivky její umístnění
 • druh materiálu
 • požadovaný termín dodání
DRUHY NITÍ ?

Viskózové:

Kvalitní vyšívací nitě 100% viskóza renomovaného výrobce Marathon. Viskózová nit je měkká, ideálně se přizpůsobuje vyšívanému materiálu a dokáže tudíž generovat nejkvalitnější výšivku. Je i šetrná k vyšívacímu stroji, tzn. životnost chapače, vodičů nití i odstřihových mechanismů. Námi dodávané vyšívací nitě v provedení 100 % viskóza lze prát při teplotách 95 stupňů celsia bez problému v klasických pracích prostředcích, neobsahujících optická zjasňovací činidla na bázi chlóru. Nevýhodou viskózové nitě je problém při praní v pracích prostředcích obsahujících chemická bělidla na bázi chloru (SAVO), kdy nit může změnit odstín. Nečiní však problémy při žehlení, snáší vysoké teploty.

Polyesterové:

Kvalitní vyšívací nitě 100% polyester renomovaného výrobce Marathon. Viskózová nit je pevnější než nit viskózová, je však i tvrdší a výšivka nevypadá tak pěkně, jako u nitě viskózové. Výhodou polyesteru je však vyšší odolnost na UV záření a možnost použití optických zjasňovacích činidel na bázi chlóru. Polyester tak umožňuje praní v pracích prostředcích obsahujících chemická bělidla na bázi chloru (například SAVO).

Fosforeskující:

Fosforeskující nitě japonského výrobce Angelking. Speciální vyšívací nitě s fosforeskujícím efektem. Nitě absorbují světlo a v přítmí září. Nitě jsou vhodné pro doplnění zajímavých efektů výšivkám na libovolný materiál a mohou sloužit i jako jednoduchý základní bezpečnostní prvek.

Melírované:

Kvalitní vyšívací nitě 100% viskóza renomovaného výrobce Marathon. Melírované nitě jsou vhodné pro vyšívání se zvláštními efekty.

Metalizované:

Metalizované vyšívací nitě jsou nitě s polyesterovým jádrem a kovovým povrchem. Používáme metalizované nitě japonské výroby značky ANGELKING.

 

BARVY NITÍ?

 

Vyšívací nitě Marathon, 100% viskóza.

Vyšívací nitě Marathon, 100% viskóza.

Vyšívací nitě Marathon, 100% polyester, Vhodné pro výšivky, kde se předpokládá praní v agresivních pracích prostředcích.

barvy nití Marathon polyester

 

VYBERTE SI PÍSMO

Zajímá Vás jaké druhy písma lze vyšít? Klikněte ZDE a v sekci DG15 Fonts si můžete najít písmo, které se Vám bude nejvíce líbit.

A když si nevybere? Nevadí, písmo lze vyšít přesně podle vašeho dodaného grafického vzoru.

OBJEDNÁVKA


JAK OBJEDNAT?

Vzhledem k tomu, že po telefonu se popisuje požadované vyšití docela těžko, preferujeme mailovou komunikaci, kde je možné nám zaslat případnou přílohu, proto doporučujeme nejlépe zasláním emailu na info@vysijmito.cz

JAKÁ JE DOBA DODÁNÍ?

Termín dodání se snažíme držet v co nejkratší lhůtě, nicméně ne na úkor kvality. V závislosti od objednaného množství odesíláme objednávky od 5 do 7 pracovních dní od potvrzení finálního vzoru.

 

PLATBA A DOPRAVA


PLATBA A DOPRAVA

100,- Kč v případě platby převodem (předem) a 125,- Kč v případě zaslání dobírkou.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI PLATBY?

Platba převodem předem, Dobírkou. Na fakturu. PayPal online.

 

 

JAK SE STARAT O VÝŠIVKU?


Základní informace

Ve většině případů používáme na výšivku 100% viskózovou nit. Je měkká, ideálně se přizpůsobuje vyšívanému materiálu, lze prát při teplotách 95 stupňů Celsia, bez problému v klasických pracích prostředcích, neobsahujících optická zjasňovací činidla na bázi chlóru. Slabinou viskózové nitě je problém při praní v pracích prostředcích obsahujících chemická bělidla na bázi chloru (SAVO) a silné UV záření, kdy nit může změnit odstín.

Nečiní však problémy při žehlení. Lze je žehlit po rubu i lícu.

V případě požadavku na údržbu textilu při použití bělících prostředků pro Vás k výšivce použijeme 100% polyesterovou nit. 
Její vlastností je možnost prát i v chlóru. Slabinou je však menší odolnost při žehlení vysokými teplotami.

Pokud je to možné je po dokončení výšivky nažehlena na rubovou stranu výšivky přes spodní stehy ochrana výšivek. Tímto se zabraňuje kontaktu stehů s pokožkou a nošení je příjemnější.  Tato ochrana se aplikuje při teplotě 130 stupňů Celsia, cca ½ minuty. Při žehlení doporučujeme nežehlit přímo žehlící plochou žehličky.

Specifikace údržby

Údržba výšivek ze 100 % viskózy

 • Praní: max. 95 stupňů Celsia
 • Žehlení: max. 150 stupňů Celsia
 • Praní, čištění a bělení prostředky obsahujícím chlór: nesmí být používáno !
 • Čištění: možné při použití perchloretylénu nebo těžkého benzinu s omezeným přidáním
  vody a při použití omezeného mechanického působení. Doporučuje se předem odzkoušet
  na vzorku

Údržba výšivek ze 100 % polyesteru

 • Praní: max. 95 stupňů Celsia
 • Žehlení: max. 150 stupňů Celsia
 • Praní, čištění a bělení prostředky obsahujícím chlór je možné.
 • Čištění: možné při použití perchloretylénu nebo těžkého benzinu s omezeným přidáním
  vody a při použití omezeného mechanického působení. Doporučuje se předem odzkoušet
  na vzorku